Почетна
Екскурзии и одмори
Дестинации
Календар
Промоции
Жешки понуди
Хотелски резервациии
Авионски билети
Влез за клиенти
Продажни места и контакти
Промоции
Жешки понуди
Потврдени датуми
Календар
Празници

Одмор во Малта – Островот на витезите - 4 ноќевања

Софија - Ла Валета - Малта - Ла Валета - Софија

Одмор со авион
5 дена
од €468

Хотелот Cavalieri Arts 4* се наоѓа во популарното одморалиште Сент Џулиенс. Хотелот се наоѓа на тивка и мирна локација во Заливот Спинола, но сепак во непосредна близина на баровите, рестораните и туристичките атракции. На 5 минути оддалеченост од хотелот се наоѓаат Автобуска станица со врски до градовите Валета, Слиема и пристаниште за траект до островот Гозо.

Во хотелот: 258 соби, модерно и удобно опремени, 2 ресторани, бар, затворен и отворен базен, СПА центар, паркинг, како и бесплатен Wi-Fi. Надворешниот базен е отворен од јуни до септември и има лежалки и чадори, соблекувална, тоалет и детски базен.

Во собите: клима, греење, ТВ со рамен екран со сателитски канали, телефон, сеф, мини бар, биро, гардероба, електричен боклал / чај, купатило со туш или када, фен и др.

Економи соби(20 кв.м.) се наоѓаат на првиот кат на хотелот, со поглед кон градот, без балкон и не е можно да се постави дополнителен кревет во овој тип соба. Комфорт собите (22 кв.м.) се наоѓаат на вториот кат на хотелот, со поглед кон градот и имаат балкон.Собите на погорните катови (24 метри квадратни) имаат балкон и поглед кон морето на заливот Спинола.

Оброци: Доручек, со доплата можност за вечера (без пијалоци).

 

Хотелот “Dolmen“ 4* се наоѓа во одморалиштето на Буџиба - Заливот на Свети Павле и се наоѓа на плажа. Во непосредна близина е центарот на одморалиштето со многу ресторани и продавницикако и Аквариум на Малта и други знаменитости.

Во хотелот: 488 соби, мирна и пријатна атмосфера и одлични содржини, 6 базени, приватна плажа со чадори и лежалки, водени спортови, училиште за нуркање, СПА центар со студио за масажа, сауна, парна бања и џакузи, фитнес центар, клуб за деца, казино , конференциски сали, летна тераса. Исто така има и анимација, тематски ноќи и разновидна забава. Комплексот има 4 ресторани кои служат комбинација на малтешка и медитеранска кујна, лоби бар, кафе, бар на плажа и летна тераса.

Во собите: модерен и удобен мебел, засебна климатизација и греење, биро, телефон, радио, телевизор со рамен екран со сателитски канали, сеф, мини-бар, кафемат / чај, мебел за прошетка, сопствена бања со туш или када , фен, бесплатен Wi-Fi е на располагање во целиот хотел.

Собите се стандардни (20 метри квадратни), супериор (28 квадратни метри) и апартмани (35 квадратни метри) и можно е да се сместат 4 туристи во една соба. Сите соби имаат балкон.

Оброци: ноќевање со појадок, можност за полупансион (вклучува појадок и вечера со неограничена конзумација на локално наливно вино и пиво, безалкохолни пијалоци и минерална вода).

 

Хотелот Radisson Blu Resort 5* се наоѓа на тивка и мирна локација во заливот Свети Георги, во одморалиштето Свети Џулијанс - едно од најпознатите летувалишта на островот Малта. Комплексот е на непосредна близина и на плажата Св. Џулијан и на најпрометниот и најтрактивниот дел од одморалиштето, со пристап до бројни ресторани, барови, продавници и многу забава.

Во хотелот: 2 надворешни базени, детски базен, загреан затворен базен; 4 ресторани и барови кои нудат малтешка и медитеранска кујна; летна тераса, спа и велнес центар со студио за масажа, сауна, џакузи; фитнес центар; фризерски салон; тениско игралиште; паркинг; училиште за нуркање и спортови на вода; игралиште. Се организираат тематски музички вечери и забава за деца.

Соби: 252 соби и апартмани, стилски и модерно опремени, климатизирани, звучно изолирани и опремени со ТВ, телефон, радио, кафемат / чај, пегла и даска за пеглање, минибар, сеф, гардероба, биро, греење, бесплатно Wi-Fi, купатило со када или туш, фен и др. Сите соби имаат балкони.

Во двокреветните соби на хотелот (28 метри квадратни) може да се сместат најмногу 3 лица во една соба. Стандардна двокреветна соба има поглед кон градот, супериор и премиум имаат поглед кон морето (разликата е во уредувањето на собите, премиум собите се со помодерно уредување).

Во семејните соби (36 квадратни метри, со поглед кон градот) и апартмани (38 квадратни метри, со поглед кон морето) може да се сместат три возрасни лица и едно дете или две возрасни лица и две деца.

Оброци: Ноќевање со доручек, можност за полупансион (вечера, без пијалоци) и полн пансион (ручек и вечера без пијалоци).

 

Хотел "InterContinental" 5* се наоѓа во идеален центар на одморалиштето Свети Џулијан на островот Малта. Хотелот се наоѓа на 200 метри од морето и има своја плажа во Заливот на Свети Георги. Во непосредна близина на хотелот

Постојат многу ресторани и барови во непосредна близина на хотелот кои нудат медитеранска, малтешка и италијанска кујна, продавници и друга забава.

Во хотелот: затворен и отворен базен, сквош терен, СПА и велнес центар, фитнес центар, казино, детски клуб, фризер, конференциски сали, 2 барови и 2 ресторани.

Во собите: удобни кревети, клима уред, кафемат / чај, сеф, минибар, телефон, греење, пегла, работна маса, гардероба, ТВ со рамен екран со кабелски и сателитски канали, купатило со туш и када, бањарки и папучи , фен и др. Комплексот нуди просторни соби, елегантно опремени. Бесплатен Wi-Fi е достапен низ целиот комплекс.

Двокреветните соби (32 квадратни метри) имаат поглед кон градот или базенот и можно е да се сместат максимум 3 лица во една соба. Во семејните соби (40 кв.м.) можат да бидат сместени минимум 3,а најмногу 4 туристи. Сите соби имаат балкони.

Оброци: Ноќевање со појадок, можност за доплата за полупансион (вечера, без пијалоци) и полн пансион (ручек и вечера без пијалоци).

 

„The Westin Dragonara Resort“ 5* е хотелски комплекс со 5 starвездички кој се наоѓа во срцето на туристичкото одморалиште „Свети Џулиен“ на островот Малта и е едно од најпопуларните сместувачки локации. Хотелот е во непосредна близина на туристичкиот дел од одморалиштето, со многу ресторани, пабови, продавници и забава.

Во хотелот: 2 приватни плажи, затворен и отворен базен, 3 ресторани, 2 бара, СПА центар, фитнес центар, салон за убавина, спортови на вода на плажа, паркинг, клуб за деца. Приемот е отворен 24 часа на ден. Бесплатен Wi-Fi е достапен во лобито и ресторанот.

Во собите: 284 соби, климатизирани и звучно изолирани, модерно опремени. Сите сместувачки единици се опремени со минибар, апарат за кафе и чај, ТВ со рамен екран со сателитски канали, сеф, телефон, пегла и даска за пеглање, работна маса, дневен кат, гардероба,купатило со туш и када, бањарка и папучи, фен и др. Сите соби имаат балкон. Во двокреветните соби (42 квадратни метри) и апартманите (60 метри квадратни) можат да се сместат до 4 туристи во една просторија. Сите соби имаат балкони.

Оброци: Ноќевање со појадок,можност за доплата за полупансион (вечера, без пијалоци) и полн пансион (ручек и вечера без пијалоци).

ЦЕНИ И ДАТИ НА ПОАЃАЊЕ
Наведените цени се за едно лице за соодветното сместување.
ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА
ДЕН
1

Поаѓање од аеродромот во Скопје во 13:20 часот со лет на Виз Ер кон Малта. Пристигнување во 15:05 часот на аеродромот во Малта. Трансфер во хотел. Сместување. Ноќевање.

2

Појадок. Слободно време. Факултативна полудневна екскурзија до трите древни града на малтешки југ - Виториоза, Сенглеа и Коспикуа, чувајќи го споменот за витешкиот ред во Малта (околу 4 часа). Овие антички градови постојано биле сцена на долги опсади и жестоки битки. Ова е местото, каде во 1565 година беше поразена Османлиската Империја, по што започна нејзино опаѓање. Прошетка низ уникатните улици на Виторијаса со зачувани многу древни градби, потсетувајќи на славни витешки времиња. Сите три града нудат прекрасен поглед на Големиот Залив - „морската порта“ на Малта. Враќање во хотел. Слободно време. Ноќевање.

3

Појадок. Слободно време. Факултативна целодневна екскурзија до островот Гозо со вклучен ручек (приближно 8 часа). Гозо е втор по големина остров во малтешкиот архипелаг. Се карактеризира со изобилство на зеленило, невообичаен мир и спокојство. Легендата за убавата нимфа Калипсо, ќерка на богот Атлас, е поврзана со името на островот. Поаѓање наутро со траект до островот Гозо. Посета на карпестите комплекси во Двејра со прекрасни природни знаменитости како Внатрешното море и карпата Фунгус. Ручек во ресторан лоциран во античката тврдина “Цитаделата” во центарот на Гозо, Викторија. По ручекот, екскурзијата продолжува со посета на уникатната црква Та Пину, во која се сместува чудесната икона на Пресвета Богородица на “Та Пину” и завршува во живописниот и убав залив на Шленди или Марсафорн. Можност за купување сувенири направени од жители на Гозо, кои се познати како квалификувани занаетчии. Враќање во хотел. Ноќевање.

4

Појадок. Слободно време. Факултативно патување со брод околу островот Малта (околу 8 часа со појадок, ручек и попладне ужинка). Прекрасна можност да пливате на едно од најубавите места на Малта - Сината лагуна на остров Комино. Враќање во хотел. Ноќевање.

5

Појадок. Заминување од хотелот. Трансфер на аеродромот. Поаѓање за Северна Македонија во 15:50 часот Пристигнување на аеродромот во Скопје во 17:30 часот.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ
Чекиран багаж до 10 кг (во двата правци) на турист
€57
Чекиран багаж до 20 кг (во двата правци) на турист
€79
Чекиран багаж до 32 кг (во двата правци) на турист
€109
Патување со јахта околу Малта (вкључува трансвери, закуска, ручек и попладневна ужинка) по турист
от 12 г.
€66
от 6 г. до 11 г.
€35
Полудневна екскурзија до малтешкиот југ - Сенглеа, Коспикоа, Виториоса по турист
от 12 г.
€38
от 4 г. до 11 г.
€18
Целодневна екскурзија до островот Гозо (вкључува трансфери, траекти, ручек, локален водич) по турист
от 12 г.
€74
от 4 г. до 11 г.
€40
Полупансион за хотел “Cavalieri Arts” 4* (вкључува 4 вечери, без пијалоци) по турист
от 13 г.
€61
от 3 г. до 12 г.
€33
Полупансион+ за хотел "Dolmen" 4* (включва 4 вечери с неограничена консумация на местно наливно вино и бира, безалкохолни напитки и минерална вода) на турист
€79
Полупансион за хотел “Radisson Blu Resort" 5* (вкључува 4 вечери, без пијалоци) по турист
€117
Полн пансион за хотел “Radisson Blu Resort" 5* (вкључува 4 ручеци и 4 вечери, без пијалоци) по турист
€230
Полупансион за хотел "Intercontinental" 5* (включва 4 вечери, без напитки) на турист
€125
Полн пансион за хотел “Intercontinental" 5* (вкључува 4 ручеци и 4 вечери, без пијалоци) по турист
€225
Полупансион за хотел "The Westin Dragonara 5*" (включва 4 вечери, без напитки) на турист
€138
Пълен пансион за хотел "The Westin Dragonara 5*" (включва 4 обяда и 4 вечери, без напитки) на турист
€270
Дополнителните екскурзии се организират на англиски јазик при минимум 2-ца туристи и на бугарски јазик при минимум 10 туристи.
€0
ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
Авионски билет Скопје - Малта - Скопје на авиокомпанијата "Виз ер" со вклучени аеродромски такси и рачен багаж до 10 кг со димензии 40х30х20
Трансфер аеродром - хотел - аеродром
4 ноќевања со појадок во избраниот од Вас хотел на Малта
Патничко осигурување
Асистенција од претставник на агенцијата за време на престојот.
ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
Туристичка такса на Малта: 0,50 евра по турист на ден (се плаќа индивидуално од туристите на рецепција во хотелот)
Чекиран багаж до 10 кг, 20 кг или 32 кг
Ручеци и вечери
Патување со јахта околу Малта
Полудневна екскурзија до малтешкиот југ - Сенглеа, Коспикоа, Виториоса
Целодневна екскурзија до островот Гозо
Влезници и билети за други музеи, објекти и настани посетени по желба
Лични трошоци
Осигурување за отказ на патување (Ви препорачуваме да вкључите осигурување за отказ на патување!)
КОРИСНА ИНФОРМАЦИЈА
Цената на екскурзијата се пресметува со вклучени аеродромски такси и рачен багаж до 10 кг со димензии 40х30х20 см. Во случај на промена на цената на билетот на авионот, агенцијата го задржува правото да ја промени цената на пакетот.
Дополнителните екскурзии се организираат на англиски јазик за минимум 2-ца туристи и на бугарски јазик за минимум 10 туристи.
Децата под 2 години, без користење кревет и седиште во авионот, плаќаат само надомест за лет од 120 лева.
Организаторот го задржува правото да ги менува маршутите и распоредот или да ги помести екскурзиите за друг ден, кога тоа го наметнуваат временските услови, за да се гарантира безбедноста и квалитетот на услугата.
Патувањето не е погодно за лица со намалена подвижност!
Нема медицински и здравствени услови поврзани со патувањето.
Државјани на Северна Македонија кои патуваат во земјата мора да имаат важечки пасош најмалку 6 месеци по датумот на влегување во земјата.
Патувањето се реализира со минимум 2 пријавени туристи.
Други одмори во Малта »